Boys U17 RR
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Joel Rix | ZA | Hoerskool Swartland | Yes | Player #1 |
- | Heinu van Jaarsveld | ZA | Parkview Squash Centre | Yes | Player #2 |
- | Russell Jones | ZA | St. Benedicts High | Yes | Player #3 |
- | Michael De Waal | ZA | St Stithians Boys Prep | Yes | Player #4 |
- | Dewald Erasmus | Yes | Player #5 | ||
- | Dario Gouveia | Marist Brothers Linmeyer | Yes | Player #6 | |
- | Konstantinos Stamatelos | ZA | Winchester Hills Squash Club | Yes | Player #7 |
- | Lethokuhle Ntshingila | ZA | Eastern Gauteng Juniors | Yes | Player #8 |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Player #1 | No | - | ||
- | Player #2 | No | - | ||
- | Player #3 | No | - | ||
- | Player #4 | No | - | ||
- | Player #5 | No | - | ||
- | Player #6 | No | - | ||
- | Player #7 | No | - | ||
- | Player #8 | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-06-04 10:30am | Box 1: X1 | PVSC - |
Joel Rix
|
Heinu van Jaarsveld
|
11-5, 11-6, 11-5 |
2023-06-03 3:00pm | Box 1: X2 | PVSC - |
Joel Rix
|
Russell Jones
|
11-8, 11-2, 11-8 |
2023-06-03 10:30am | Box 1: X3 | PVSC - |
Joel Rix
|
Michael De Waal
|
11-5, 11-6, 11-4 |
2023-06-03 10:30am | Box 1: X4 | PVSC - |
Heinu van Jaarsveld
|
Russell Jones
|
7-11, 11-6, 11-8, 11-13, 7-11 |
2023-06-03 3:00pm | Box 1: X5 | PVSC - |
Heinu van Jaarsveld
|
Michael De Waal
|
12-10, 12-10, 11-7 |
2023-06-04 10:00am | Box 1: X6 | PVSC - |
Russell Jones
|
Michael De Waal
|
12-10, 0-11, 11-9, 11-8 |
N/A | Box 2: X7 | PVSC - |
Dewald Erasmus
(Did not play)
|
Dario Gouveia
|
Walkover |
N/A | Box 2: X8 | PVSC - |
Dewald Erasmus
(Did not play)
|
Konstantinos Stamatelos
|
Walkover |
N/A | Box 2: X9 | PVSC - |
Dewald Erasmus
(Did not play)
|
Lethokuhle Ntshingila
|
Walkover |
2023-06-03 10:00am | Box 2: X10 | PVSC - |
Dario Gouveia
|
Konstantinos Stamatelos
|
2-11, 1-11, 8-11 |
2023-06-03 2:30pm | Box 2: X11 | PVSC - |
Dario Gouveia
|
Lethokuhle Ntshingila
|
6-11, 7-11, 6-11 |
2023-06-04 9:30am | Box 2: X12 | PVSC - |
Konstantinos Stamatelos
|
Lethokuhle Ntshingila
|
11-7, 11-6, 11-3 |