GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Jordan edwards | St Peter's Girls Preparatory School | No | - | |
[2] | Nikilitha Ndungane | ZA | Old Edwardian Society | No | - |
[3] | Ava Contomathios | Merrylyn Tennis Club | No | - | |
[4] | Diana Hendrik | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
[5] | Gabriella Coetzee | JL's Juniors Club | No | - | |
[6] | Kristin Woodcock | ZA | Northcliff High School | No | - |
[7] | Gabriella Steytler | ZA | German Country Club | No | - |
[8] | Jessica Kock | Umhlali Country Club | No | - | |
- | Tyra Jansen | De La Salle Holy Cross College Junior School | No | - | |
- | Mika Keet | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Fabiana Hans De andrade | ZA | Saamtrek Laerskool | No | - |
- | Taylor Van Der Merwe | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Lily Bradley | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
- | Nina Pieterse | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Annabelle van der Merwe | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Isabella Molyneaux | ZA | Kilarney | No | - |
- | Dzangalashu Rabali | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
- | Aarya Sunker | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
- | Yolanda Garira | Next Generation Tennis | No | - | |
- | Chanel Duarte | ZA | Bailliepark | No | - |
- | Thandolwethu Ngwenya | ZA | No | - | |
- | Kuhle Langa | ZA | No | - | |
- | Eileen de Villiers | ZA | Parkrand Tennis Complex | No | - |
- | Mpumi Hlatswayo | Vosloorus Zakheni Tennis Club | No | - | |
- | Nsuku Mushwana | Wingate Country Tennis Club | No | - | |
- | Aiko Viljoen | JL's Juniors Club | No | - | |
- | Karabo Mashele | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Kutlwano Khaditsoe | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Sofia Kamalie | Berea Lawn Tennis Club | No | - | |
- | Milan Van Heerden | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Michelle Wagner | ZA | Curro Nelspruit | No | - |
- | Divine Makhubedu | KPM TENNIS CLUB | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Marga Holtzhausen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Annabelle Van Zyl | Mooirivier Laerskool | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-23 8:00am | A1 | GEHQ - Court 16 |
Jordan edwards [1]
|
Kuhle Langa
|
6-3, 6-3 |
N/A | A2 | GEHQ - Court 1 |
Aarya Sunker
|
Aiko Viljoen
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-23 9:15am | A3 | GEHQ - Court 2 |
Dzangalashu Rabali
|
Milan Van Heerden
|
1-6, 0-6 |
2023-09-23 9:15am | A4 | GEHQ - Court 3 |
Chanel Duarte
|
Gabriella Steytler [7]
|
6-7, 4-6 |
2023-09-23 9:15am | A5 | GEHQ - Court 4 |
Diana Hendrik [4]
|
Tyra Jansen
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A6 | GEHQ - Court 5 |
Thandolwethu Ngwenya
|
Nina Pieterse
|
0-6, 0-6 |
2023-09-23 9:15am | A7 | GEHQ - Court 6 |
Mika Keet
|
Divine Makhubedu
|
6-2, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A8 | GEHQ - Court 7 |
Yolanda Garira
|
Jessica Kock [8]
|
2-6, 1-6 |
2023-09-23 9:15am | A9 | GEHQ - Court 8 |
Gabriella Coetzee [5]
|
Mpumi Hlatswayo
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A10 | GEHQ - Court 9 |
Lily Bradley
|
Karabo Mashele
|
4-6, 7-5, 6-1 |
2023-09-23 9:15am | A11 | GEHQ - Court 10 |
Fabiana Hans De andrade
|
Taylor Van Der Merwe
|
6-3, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A12 | GEHQ - Court 11 |
Isabella Molyneaux
|
Ava Contomathios [3]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-23 9:15am | A13 | GEHQ - Court 12 |
Kristin Woodcock [6]
|
Nsuku Mushwana
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A14 | GEHQ - Court 13 |
Sofia Kamalie
|
Kutlwano Khaditsoe
|
6-3, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A15 | GEHQ - Court 14 |
Annabelle van der Merwe
|
Eileen de Villiers
|
6-0, 6-3 |
2023-09-23 9:15am | A16 | GEHQ - Court 15 |
Michelle Wagner
|
Nikilitha Ndungane [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-23 2:15pm | A17 | GEHQ - Court 16 |
Jordan edwards [1]
|
Aarya Sunker
|
2-6, 6-0, 6-2 |
2023-09-23 2:15pm | A18 | GEHQ - Court 1 |
Milan Van Heerden
|
Gabriella Steytler [7]
|
6-2, 5-7, 6-1 |
2023-09-23 2:15pm | A19 | GEHQ - Court 2 |
Diana Hendrik [4]
|
Nina Pieterse
|
6-3, 7-5 |
2023-09-23 2:15pm | A20 | GEHQ - Court 3 |
Mika Keet
|
Jessica Kock [8]
|
3-6, 3-6 |
2023-09-23 2:15pm | A21 | GEHQ - Court 4 |
Gabriella Coetzee [5]
|
Lily Bradley
|
6-1, 6-1 |
2023-09-23 2:15pm | A22 | GEHQ - Court 5 |
Fabiana Hans De andrade
|
Ava Contomathios [3]
|
0-6, 6-3, 0-6 |
2023-09-23 2:15pm | A23 | GEHQ - Court 6 |
Kristin Woodcock [6]
|
Sofia Kamalie
|
6-2, 6-0 |
2023-09-23 2:15pm | A24 | GEHQ - Court 7 |
Annabelle van der Merwe
|
Nikilitha Ndungane [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-24 8:00am | A25 | GEHQ - Court 5 |
Jordan edwards [1]
|
Milan Van Heerden
|
6-1, 6-2 |
2023-09-24 8:00am | A26 | GEHQ - Court 6 |
Diana Hendrik [4]
|
Jessica Kock [8]
|
6-2, 6-7, 6-3 |
2023-09-24 8:00am | A27 | GEHQ - Court 7 |
Gabriella Coetzee [5]
|
Ava Contomathios [3]
|
0-6, 5-7 |
2023-09-24 8:00am | A28 | GEHQ - Court 8 |
Kristin Woodcock [6]
|
Nikilitha Ndungane [2]
|
2-6, 6-0, 2-6 |
2023-09-24 1:00pm | A29 | GEHQ - Court 11 |
Jordan edwards [1]
|
Diana Hendrik [4]
|
3-6, 3-6 |
2023-09-24 1:00pm | A30 | GEHQ - Court 12 |
Ava Contomathios [3]
|
Nikilitha Ndungane [2]
|
6-2, 6-1 |
2023-09-25 11:45am | A31 | GEHQ - Court 6 |
Diana Hendrik [4]
|
Ava Contomathios [3]
|
6-7, 3-6 |
2023-09-25 1:00pm | B1 | GEHQ - Court 12 |
Jordan edwards [1]
|
Nikilitha Ndungane [2]
|
6-3, 7-5 |
2023-09-25 8:00am | C1 | GEHQ - Court 14 |
Milan Van Heerden
|
Jessica Kock [8]
|
4-6, 6-4, 6-10 |
2023-09-25 8:00am | C2 | GEHQ - Court 15 |
Gabriella Coetzee [5]
|
Kristin Woodcock [6]
|
6-0, 6-2 |
2023-09-25 1:00pm | C3 | GEHQ - Court 13 |
Jessica Kock [8]
|
Gabriella Coetzee [5]
|
2-6, 1-6 |
2023-09-25 1:00pm | D1 | GEHQ - Court 14 |
Milan Van Heerden
|
Kristin Woodcock [6]
|
1-6, 2-6 |
N/A | E1 | GEHQ - Court 15 |
Aarya Sunker
|
Gabriella Steytler [7]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-24 9:15am | E2 | GEHQ - Court 16 |
Nina Pieterse
|
Mika Keet
|
6-3, 6-1 |
2023-09-24 10:30am | E3 | GEHQ - Court 1 |
Lily Bradley
|
Fabiana Hans De andrade
|
0-6, 3-6 |
2023-09-24 10:30am | E4 | GEHQ - Court 2 |
Sofia Kamalie
|
Annabelle van der Merwe
|
6-7, 1-6 |
2023-09-25 8:00am | E5 | GEHQ - Court 16 |
Aarya Sunker
|
Nina Pieterse
|
6-1, 3-6, 8-10 |
2023-09-25 9:15am | E6 | GEHQ - Court 1 |
Fabiana Hans De andrade
|
Annabelle van der Merwe
|
6-4, 6-4 |
2023-09-25 1:00pm | E7 | GEHQ - Court 15 |
Nina Pieterse
|
Fabiana Hans De andrade
|
6-1, 6-3 |
2023-09-25 1:00pm | F1 | GEHQ - Court 16 |
Aarya Sunker
|
Annabelle van der Merwe
|
6-3, 6-2 |
2023-09-25 9:15am | G2 | GEHQ - Court 2 |
Lily Bradley
|
Sofia Kamalie
|
3-6, 1-6 |
2023-09-25 1:00pm | G3 | GEHQ - Court 1 |
Mika Keet
|
Sofia Kamalie
|
6-4, 6-0 |
2023-09-24 10:30am | I2 | GEHQ - Court 3 |
Dzangalashu Rabali
|
Chanel Duarte
|
1-6, 3-6 |
2023-09-24 10:30am | I3 | GEHQ - Court 4 |
Tyra Jansen
|
Thandolwethu Ngwenya
|
6-4, 3-6, 7-10 |
2023-09-24 10:30am | I4 | GEHQ - Court 5 |
Divine Makhubedu
|
Yolanda Garira
|
4-6, 1-6 |
2023-09-24 10:30am | I5 | GEHQ - Court 6 |
Mpumi Hlatswayo
|
Karabo Mashele
|
1-6, 4-6 |
2023-09-24 10:30am | I6 | GEHQ - Court 15 |
Taylor Van Der Merwe
|
Isabella Molyneaux
|
6-2, 6-1 |
2023-09-24 10:30am | I7 | GEHQ - Court 10 |
Nsuku Mushwana
|
Kutlwano Khaditsoe
|
1-6, 1-6 |
2023-09-24 10:30am | I8 | GEHQ - Court 12 |
Eileen de Villiers
|
Michelle Wagner
|
6-1, 6-0 |
2023-09-24 2:15pm | I9 | GEHQ - Court 8 |
Kuhle Langa
|
Chanel Duarte
|
6-1, 4-6, 2-10 |
2023-09-25 8:00am | I10 | GEHQ - Court 2 |
Thandolwethu Ngwenya
|
Yolanda Garira
|
6-2, 5-7, 7-10 |
2023-09-24 2:15pm | I11 | GEHQ - Court 10 |
Karabo Mashele
|
Taylor Van Der Merwe
|
4-6, 2-6 |
2023-09-25 8:00am | I12 | GEHQ - Court 3 |
Kutlwano Khaditsoe
|
Eileen de Villiers
|
1-6, 2-6 |
2023-09-25 11:45am | I13 | GEHQ - Court 12 |
Chanel Duarte
|
Yolanda Garira
|
6-3, 7-5 |
2023-09-25 11:45am | I14 | GEHQ - Court 13 |
Taylor Van Der Merwe
|
Eileen de Villiers
|
6-2, 6-0 |
TBD | I15 | - |
Chanel Duarte
|
Taylor Van Der Merwe
|
|
TBD | J1 | - |
Yolanda Garira
|
Eileen de Villiers
|
|
2023-09-25 11:45am | K1 | GEHQ - Court 14 |
Kuhle Langa
|
Thandolwethu Ngwenya
|
6-0, 6-1 |
2023-09-25 11:45am | K2 | GEHQ - Court 15 |
Karabo Mashele
|
Kutlwano Khaditsoe
|
6-3, 7-5 |
TBD | K3 | - |
Kuhle Langa
|
Karabo Mashele
|
|
TBD | L1 | - |
Thandolwethu Ngwenya
|
Kutlwano Khaditsoe
|
|
2023-09-24 2:15pm | M2 | GEHQ - Court 12 |
Tyra Jansen
|
Divine Makhubedu
|
7-6(2), 6-2 |
2023-09-25 8:00am | M3 | GEHQ - Court 4 |
Mpumi Hlatswayo
|
Isabella Molyneaux
|
5-7, 2-6 |
2023-09-24 2:15pm | M4 | GEHQ - Court 14 |
Nsuku Mushwana
|
Michelle Wagner
|
6-1, 6-3 |
N/A | M5 | GEHQ - Court 16 |
Dzangalashu Rabali
|
Tyra Jansen
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-25 1:00pm | M6 | GEHQ - Court 1 |
Isabella Molyneaux
|
Nsuku Mushwana
|
6-2, 6-0 |
TBD | M7 | - |
Dzangalashu Rabali
|
Isabella Molyneaux
|
|
2023-09-25 11:45am | O2 | GEHQ - Court 16 |
Mpumi Hlatswayo
|
Michelle Wagner
|
6-1, 6-1 |
TBD | O3 | - |
Divine Makhubedu
|
Mpumi Hlatswayo
|