BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Pierre de la Port | ZA | Doringkloof Tennis Club | No | - |
[2] | Malan Van den Berg | ZA | Midstream College Primary School | No | - |
[3] | Francois Boshoff | ZA | Affies | No | - |
[4] | Franco Colin | ZA | Next Generation Tennis | No | - |
[5] | Lincoln Boshoff | Affies | No | - | |
[6] | Ethan Dodd | ZA | Belgrave Tennis Club | No | - |
[7] | Tshepang Maisela | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[8] | Oratile Ngobeni | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Ruahard Nienaber | Constantia Primary | No | - | |
- | Kean De Jager | Curro High | No | - | |
- | Rikus Cilliers | ZA | Midstream College | No | - |
- | Emile Labuschagne | ZA | Monumentpark Primary | No | - |
- | Natanael Tollig | ZA | Pretoria Oos Primary | No | - |
- | Luan De Villiers | Woodhill Primary | No | - | |
- | Johan Bosch | ZA | Nylstroom Tennis Club | No | - |
- | Eduan Rademan | ZA | SASOLBURG TENNIS CLUB | No | - |
- | Awert Viljoen | ZA | Truida Kestell | No | - |
- | Willem Du Plooy | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Jonathan Visagie | ZA | Fairland | No | - |
- | Jayden Myers | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Alex Petrov | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Duvan Botha | ZA | Anton Van Wouw Primary | No | - |
- | Anrich Mors | ZA | Laerskool Menlo Park | No | - |
- | Jan-Willem Pienaar | ZA | Laerskool Menlo Park | No | - |
- | Wian Du Plessis | ZA | Polokwane Tennis Club | Yes | Thomas Ellis |
- | Kutlwano Mphahlele | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Christiaan Kromhout | Laerskool Anton van Wouw | No | - | |
- | Heinrich Tolmie | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Dewald Tolmie | No | - | ||
- | Daniel Basson | Amos Tennis Academy | No | - | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Thomas Ellis | ZA | Waterkloof House Preparatory | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-26 8:00am | A2 | GrkTS - Centre Court |
Jonathan Visagie
|
Heinrich Tolmie
|
6-2, 6-2 |
2020-10-26 8:00am | A3 | GrkTS - |
Duvan Botha
|
Daniel Basson
|
4-6, 7-5, 6-7 |
2020-10-26 8:00am | A4 | GrkTS - Court 2 |
Willem Du Plooy
|
Ethan Dodd [6]
|
3-6, 1-6 |
2020-10-26 8:00am | A5 | GrkTS - Court 3 |
Francois Boshoff [3]
|
Christiaan Kromhout
|
6-1, 6-2 |
2020-10-26 8:00am | A6 | GrkTS - Court 4 |
Johan Bosch
|
Rikus Cilliers
|
6-3, 6-2 |
2020-10-26 8:00am | A7 | GrkTS - Court 5 |
Wian Du Plessis
|
Natanael Tollig
|
3-6, 5-7 |
2020-10-26 8:00am | A8 | GrkTS - Court 6 |
Ruahard Nienaber
|
Oratile Ngobeni [8]
|
1-6, 2-6 |
2020-10-26 8:00am | A9 | GrkTS - Court 7 |
Tshepang Maisela [7]
|
Kutlwano Mphahlele
|
6-0, 6-1 |
2020-10-26 8:00am | A10 | GrkTS - Court 8 |
Awert Viljoen
|
Jan-Willem Pienaar
|
7-6(4), 5-7, 6-3 |
2020-10-26 8:00am | A11 | GrkTS - Court 9 |
Eduan Rademan
|
Alex Petrov
|
4-6, 3-6 |
2020-10-26 8:00am | A12 | GrkTS - Court 10 |
Emile Labuschagne
|
Franco Colin [4]
|
2-6, 0-6 |
2020-10-26 8:00am | A13 | GrkTS - Court 11 |
Lincoln Boshoff [5]
|
Dewald Tolmie
|
6-1, 6-2 |
2020-10-26 8:00am | A14 | GrkTS - Court 12 |
Luan De Villiers
|
Kean De Jager
|
2-6, 0-6 |
2020-10-26 8:00am | A15 | GrkTS - Court 13 |
Jayden Myers
|
Anrich Mors
|
6-1, 6-1 |
2020-10-26 12:30pm | A17 | GrkTS - Centre Court |
Pierre de la Port [1]
|
Jonathan Visagie
|
6-2, 6-2 |
2020-10-26 12:30pm | A18 | GrkTS - Court 1 |
Daniel Basson
|
Ethan Dodd [6]
|
0-6, 1-6 |
2020-10-26 12:30pm | A19 | GrkTS - Court 2 |
Francois Boshoff [3]
|
Johan Bosch
|
6-7(5), 6-2, 6-3 |
2020-10-26 12:30pm | A20 | GrkTS - Court 3 |
Natanael Tollig
|
Oratile Ngobeni [8]
|
3-6, 7-6(4), 6-0 |
2020-10-26 12:30pm | A21 | GrkTS - Court 4 |
Tshepang Maisela [7]
|
Awert Viljoen
|
6-0, 6-0 |
2020-10-26 12:30pm | A22 | GrkTS - Court 5 |
Alex Petrov
|
Franco Colin [4]
|
2-6, 6-3, 10-8 |
2020-10-26 12:30pm | A23 | GrkTS - Court 6 |
Lincoln Boshoff [5]
|
Kean De Jager
|
4-6, 2-6 |
2020-10-26 12:30pm | A24 | GrkTS - Court 7 |
Jayden Myers
|
Malan Van den Berg [2]
|
0-6, 0-6 |
2020-10-27 8:00am | A25 | GrkTS - Court 8 |
Pierre de la Port [1]
|
Ethan Dodd [6]
|
4-6, 6-4, 2-6 |
2020-10-27 8:00am | A26 | GrkTS - Court 9 |
Francois Boshoff [3]
|
Natanael Tollig
|
6-4, 6-1 |
2020-10-27 8:00am | A27 | GrkTS - Court 10 |
Tshepang Maisela [7]
|
Alex Petrov
|
6-2, 6-2 |
2020-10-27 11:00am | A28 | GrkTS - Court 13 |
Kean De Jager
|
Malan Van den Berg [2]
|
2-6, 0-6 |
2020-10-29 8:00am | A29 | GrkTS - Court 2 |
Ethan Dodd [6]
|
Francois Boshoff [3]
|
6-2, 7-5 |
2020-10-29 8:00am | A30 | GrkTS - Court 3 |
Tshepang Maisela [7]
|
Malan Van den Berg [2]
|
6-2, 4-6, 1-6 |
2020-10-30 8:00am | A31 | GrkTS - Court 6 |
Ethan Dodd [6]
|
Malan Van den Berg [2]
|
6-4, 6-3 |
2020-10-30 12:30pm | B1 | GrkTS - Court 2 |
Francois Boshoff [3]
|
Tshepang Maisela [7]
|
6-2, 6-4 |
2020-10-29 8:00am | C1 | GrkTS - Court 4 |
Pierre de la Port [1]
|
Natanael Tollig
|
6-3, 6-2 |
2020-10-29 8:00am | C2 | GrkTS - Court 5 |
Alex Petrov
|
Kean De Jager
|
5-7, 2-6 |
2020-10-30 12:30pm | C3 | GrkTS - Court 3 |
Pierre de la Port [1]
|
Kean De Jager
|
6-3, 6-2 |
2020-10-30 12:30pm | D1 | GrkTS - Court 4 |
Natanael Tollig
|
Alex Petrov
|
6-2, 6-0 |
2020-10-27 8:00am | E1 | GrkTS - Court 12 |
Jonathan Visagie
|
Daniel Basson
|
7-5, 6-3 |
2020-10-27 8:00am | E2 | GrkTS - Court 13 |
Johan Bosch
|
Oratile Ngobeni [8]
|
6-2, 6-3 |
2020-10-27 8:00am | E3 | GrkTS - Court 14 |
Awert Viljoen
|
Franco Colin [4]
|
2-6, 4-6 |
2020-10-27 8:00am | E4 | GrkTS - Court 15 |
Lincoln Boshoff [5]
|
Jayden Myers
|
1-6, 6-3, 6-10 |
2020-10-29 8:00am | E5 | GrkTS - Court 6 |
Jonathan Visagie
|
Johan Bosch
|
3-6, 5-7 |
2020-10-29 8:00am | E6 | GrkTS - Court 7 |
Franco Colin [4]
|
Jayden Myers
|
6-3, 6-1 |
2020-10-30 12:30pm | E7 | GrkTS - Court 5 |
Johan Bosch
|
Franco Colin [4]
|
0-6, 1-6 |
2020-10-30 12:30pm | F1 | GrkTS - Court 6 |
Jonathan Visagie
|
Jayden Myers
|
4-6, 6-0, 10-5 |
2020-10-29 8:00am | G1 | GrkTS - Court 8 |
Daniel Basson
|
Oratile Ngobeni [8]
|
2-6, 2-6 |
2020-10-29 8:00am | G2 | GrkTS - Court 9 |
Awert Viljoen
|
Lincoln Boshoff [5]
|
2-6, 5-7 |
2020-10-30 12:30pm | G3 | GrkTS - Court 7 |
Oratile Ngobeni [8]
|
Lincoln Boshoff [5]
|
4-6, 4-6 |
2020-10-30 12:30pm | H1 | GrkTS - Court 8 |
Daniel Basson
|
Awert Viljoen
|
4-6, 4-6 |
2020-10-26 12:30pm | I2 | GrkTS - Court 8 |
Duvan Botha
|
Willem Du Plooy
|
6-7(2), 2-6 |
2020-10-26 12:30pm | I3 | GrkTS - Court 9 |
Christiaan Kromhout
|
Rikus Cilliers
|
1-6, 1-6 |
2020-10-26 12:30pm | I4 | GrkTS - Court 10 |
Wian Du Plessis
|
Ruahard Nienaber
|
6-0, 6-1 |
2020-10-26 12:30pm | I5 | GrkTS - Court 11 |
Kutlwano Mphahlele
|
Jan-Willem Pienaar
|
0-6, 1-6 |
2020-10-26 12:30pm | I6 | GrkTS - Court 12 |
Eduan Rademan
|
Emile Labuschagne
|
6-1, 7-6(2) |
2020-10-26 12:30pm | I7 | GrkTS - Court 13 |
Dewald Tolmie
|
Luan De Villiers
|
6-3, 6-1 |
2020-10-27 9:30am | I9 | GrkTS - Centre Court |
Heinrich Tolmie
|
Willem Du Plooy
|
6-2, 6-2 |
2020-10-27 9:30am | I10 | GrkTS - Court 1 |
Rikus Cilliers
|
Wian Du Plessis
|
6-4, 6-7(5), 6-10 |
2020-10-27 9:30am | I11 | GrkTS - Court 2 |
Jan-Willem Pienaar
|
Eduan Rademan
|
3-6, 2-6 |
2020-10-27 9:30am | I12 | GrkTS - Court 3 |
Dewald Tolmie
|
Anrich Mors
|
5-7, 2-6 |
2020-10-29 8:00am | I13 | GrkTS - Court 10 |
Heinrich Tolmie
|
Wian Du Plessis
|
4-6, 0-6 |
2020-10-29 8:00am | I14 | GrkTS - Court 11 |
Eduan Rademan
|
Anrich Mors
|
6-1, 6-2 |
2020-10-29 2:00pm | I15 | GrkTS - Court 11 |
Wian Du Plessis
|
Eduan Rademan
|
6-2, 6-2 |
2020-10-29 2:00pm | J1 | GrkTS - Court 12 |
Heinrich Tolmie
|
Anrich Mors
|
6-0, 6-1 |
2020-10-29 8:00am | K1 | GrkTS - Court 12 |
Willem Du Plooy
|
Rikus Cilliers
|
3-6, 2-6 |
2020-10-29 8:00am | K2 | GrkTS - Court 13 |
Jan-Willem Pienaar
|
Dewald Tolmie
|
6-2, 6-3 |
2020-10-30 12:30pm | K3 | GrkTS - Court 9 |
Rikus Cilliers
|
Jan-Willem Pienaar
|
6-0, 6-0 |
2020-10-30 12:30pm | L1 | GrkTS - Court 10 |
Willem Du Plooy
|
Dewald Tolmie
|
6-2, 6-1 |
2020-10-27 9:30am | M2 | GrkTS - Court 4 |
Christiaan Kromhout
|
Ruahard Nienaber
|
4-6, 6-2, 10-1 |
2020-10-27 9:30am | M3 | GrkTS - Court 5 |
Kutlwano Mphahlele
|
Emile Labuschagne
|
2-6, 4-6 |
2020-10-29 2:00pm | M5 | GrkTS - Court 14 |
Duvan Botha
|
Christiaan Kromhout
|
4-6, 4-6 |
2020-10-29 9:30am | M6 | GrkTS - Centre Court |
Emile Labuschagne
|
Luan De Villiers
|
6-2, 3-6, 10-7 |
2020-10-30 12:30pm | M7 | GrkTS - Court 11 |
Christiaan Kromhout
|
Emile Labuschagne
|
6-2, 6-0 |
2020-10-30 12:30pm | N1 | GrkTS - Court 12 |
Duvan Botha
|
Luan De Villiers
|
6-0, 6-1 |
2020-10-30 12:30pm | O3 | GrkTS - Court 13 |
Ruahard Nienaber
|
Kutlwano Mphahlele
|
3-6, 4-6 |