BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Alec Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
[2] | dawid Fourie | Stellenbosh Laerskool | No | - | |
[3] | Mbali Ndlabhu Madolo | ZA | Destiny Tennis Club | No | - |
[4] | Liyema Mancoba | Stirling Primary | No | - | |
- | William Von heynitz | Camps Bay Tennis Club | No | - | |
- | Dylan Merifield | Fish Hoek Tennis Club | No | - | |
- | Quinn Smith | Paarl Hugenote | No | - | |
- | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Alternate Alternate | ZA | Yes | Johan Maritz | |
- | Eben Badenhorst | ZA | Chrismar Tennis Club | No | - |
- | Jonny De Beer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Aadam Domingo | ZA | Pinelands Tennis Club | Yes | Alternate Alternate |
- | Alexander Pieber | Curro Sitari Independent School | No | - | |
- | Alexander Rossouw | ZA | Edgemead | No | - |
- | STEFAN VAN EYK | ZA | Eversdal Tennis Club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Christian Oberhofer | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Dawid Viljoen | Jan Van Riebeeck Primary | No | - | |
- | Johan Maritz | ZA | Van Riebeeck Strand Primary | No | - |
- | Alternate Alternate | ZA | Yes | Christian Oberhofer | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Iwan van Vuuren | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A1 | PAR - Court 1 |
Alec Koch [1]
|
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A2 | PAR - Court 2 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Aadam Domingo
|
Walkover |
2024-02-23 1:30pm | A3 | PAR - Court 3 |
Liyema Mancoba [4]
|
William Von heynitz
|
6-7, 6-2, 4-6 |
2024-02-23 1:30pm | A4 | PAR - Court 4 |
STEFAN VAN EYK
|
Alexander Pieber
|
0-6, 1-6 |
2024-02-23 1:30pm | A5 | PAR - Court 5 |
Ungakum Magigaba
|
Quinn Smith
|
1-6, 1-6 |
2024-02-23 1:30pm | A6 | PAR - Court 6 |
Eben Badenhorst
|
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
1-6, 6-2, 10-4 |
2024-02-23 1:30pm | A7 | PAR - Court 7 |
Jonny De Beer
|
Alexander Rossouw
|
6-0, 6-1 |
2024-02-23 1:30pm | A8 | PAR - Court 8 |
Dylan Merifield
|
dawid Fourie [2]
|
0-6, 1-6 |
2024-02-23 4:00pm | A9 | PAR - Court 1 |
Alec Koch [1]
|
Aadam Domingo
|
6-0, 6-0 |
2024-02-23 4:00pm | A10 | PAR - Court 2 |
William Von heynitz
|
Alexander Pieber
|
0-6, 0-6 |
2024-02-23 4:00pm | A11 | PAR - Court 3 |
Quinn Smith
|
Eben Badenhorst
|
6-3, 6-2 |
2024-02-23 4:00pm | A12 | PAR - Court 4 |
Jonny De Beer
|
dawid Fourie [2]
|
6-4, 1-6, 10-12 |
2024-02-24 8:00am | A13 | WELG - Court 1 |
Alec Koch [1]
|
Alexander Pieber
|
5-7, 5-7 |
2024-02-24 8:00am | A14 | WELG - Court 2 |
Quinn Smith
|
dawid Fourie [2]
|
1-6, 3-6 |
2024-02-25 8:00am | A15 | EDG - Court 3 |
Alexander Pieber
|
dawid Fourie [2]
|
1-6, 1-6 |
2024-02-25 8:00am | B1 | EDG - Court 4 |
Alec Koch [1]
|
Quinn Smith
|
2-6, 0-6 |
2024-02-24 8:00am | C1 | WELG - Court 3 |
Aadam Domingo
|
William Von heynitz
|
1-6, 0-6 |
N/A | C2 | WELG - Court 4 |
Eben Badenhorst
|
Jonny De Beer
(Did not play)
|
Walkover |
2024-02-25 8:00am | C3 | EDG - Court 5 |
William Von heynitz
|
Eben Badenhorst
|
2-6, 3-6 |
2024-02-23 4:00pm | E2 | PAR - Court 6 |
Liyema Mancoba [4]
|
STEFAN VAN EYK
|
6-1, 7-6 |
2024-02-23 4:00pm | E3 | PAR - Court 7 |
Ungakum Magigaba
|
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
2-6, 1-6 |
2024-02-23 4:00pm | E4 | PAR - Court 8 |
Alexander Rossouw
|
Dylan Merifield
|
1-6, 4-6 |
2024-02-24 8:00am | E6 | WELG - Court 5 |
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
Dylan Merifield
|
4-6, 6-4, 10-8 |
2024-02-25 8:00am | E7 | EDG - Court 6 |
Liyema Mancoba [4]
|
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
6-7, 5-7 |
2024-02-24 8:00am | G2 | WELG - Court 6 |
Ungakum Magigaba
|
Alexander Rossouw
|
6-2, 7-6(2) |
2024-02-25 9:15am | G3 | EDG - Court 3 |
STEFAN VAN EYK
|
Ungakum Magigaba
|
2-6, 1-6 |